:MARIE CLAIRE: Hříchy Thalíe – červenec 2004

Latinskoamerická popová královna má více energie než kdy předtím. Její Greatest hits byly jedním velkým úspěchem. A jestliže k tomu přičteme její anglickou desku, kolekci oblečení a doplňků, parfém, vlastní časopis a asociaci s Hershey´s Foods, čokoládovým gigantem, mohli bychom říct, že tato mexická zpěvačka se nachází v jedné z nejlepších životních období. Ale za takovými triumfy v umělecké a obchodní oblasti se skrývá žena citlivá, sladká a sexy. Exkluzivně pro Marie Claire Thalía pověděla své hříchy, jeden tajemnější než ten druhý.

 

1.    Nenajezenost

 „Co se týče jídla, neomezuji se. Jsem fanatická do chutí! Zbožňuji poznávání různých gastronomií, to zahrnuje i exotickou kuchyni,která moc nenadchne – jako vnitřnosti a mozeček. „Je to proto, že jídlo je pro mě terapie. Je to jako odměna, kterou dostanu po skončení všech aktivit. To nejlepší, co mě může potkat, je že přijdu domů, posadím se ke stolu a podívám se na talíř plný toho, co jsem ten den chtěla ochutnat. Tuhle lásku k jídlu jsem si jen nevsugerovala, je to něco, co si nesu už odmala. Celá naše rodina taková byla. Určení hodiny na jídlo nebo vaření je pro nás velmi důležitá. Zvláště mi chutnají plněné kukuřičné listy, sedmikrásky, libanonská kuchyně a italská – např. lasagne. Proto tento můj hřích odrážím cvičením jógy, chůzí, kardiovaskulárním cvičením, horolezectvím a lyžováním, abych se udržela ve formě“.

2.    Lenost

„Samozřejmě se mě někdy zmocní. Po několika dnech namáhavé práce chci na konci týdne odpočívat a hýčkat se. Snažím se využívat tyhle chvilky na maximum, protože moje agenda je pořád plná. Co dělám o svém volném čase? Trávím jej doma a dlouho spím. Strašně ráda si lehnu na pohovku, čtu a poslouchám hudbu. Tak si myslím, že se lenost ztratí, přeměňuji ji k příležitosti, abych se uvolnila a užila si den volna. Jestli mám v plánu hrozně moc pracovat, najdu si celý týden, abych se dala dohromady a vrátila se plná energie do všech povinností, které mě čekají“.

3.    Zuřivost

„Téměř nikdy se nerozzlobím. Jsem velmi klidná. Ráda jsem rozvážná a rozebírám všechny možnost, než vybouchnu. Myslím, že tohle je to nejzdravější. Tak jsem asi více proaktivní než reaktivní. To znamená, když se mě zmocní negativní emoce, např. hněv, přeměním to v něco pozitivního. Jeden přítel mě naučil, že když cítím, že exploduji, přehodnotím to a vidím tu hezkou stránku věci a to se změní na něco dobrého. Je to skvělá terapie na kontrolování mých impulsů a citů. Nikdy není třeba reagovat agresivní formou, takhle ztratíš příležitost růst, sžít se sama se sebou, s Bohem.“

4.    Pýcha

„Musím připustit, že jednou vstoupila do mého života. Stalo se to v období Timbiriche, ale moje maminka a celá rodina mě proti jakémukoliv znaku chránili. V tu dobu se všechny holky oblékaly jako já, česaly se jak já, chtěly být jako já! A samozřejmě to přineslo i trošku pýchy. Ale brzy jsem spadla z obláčku. Řekli mi: ‚Holka, ty jsi jako my, jsi lidský tvor, i když budeš slavná a osobnost, to nemá nic co do činění s tím, aby ses cítila lepší než jsi. To, že jsi jiná, je proto, že jsi veřejná osoba‘. Dříve to bylo horší, naštěstí se maminka přičinila. Myslím si, že je normální, že když tě lidé začínají poznávat, tak se cítím jako někdo. Ale, je to jen iluze . Dnes z toho nic nezbylo, s Timbiriche se tyto pocity ztratily.“

5.    Závist

„Je to to nejhorší, co existuje. Nikdy jsem ji necítila. Představuji si svou přítomnost a budoucnost a vytvářím si vlastní život místo toho, abych se dívala, co dělají jiní. Ve chvíli, kdy někomu závidíš, v tvém okolí je hodně negativního. Jsem si jistá, že je to jako bumerang: jestliže chceš mít něco, co ti nepřísluší nebo být někým jiným, nebudeš se mít dobře a možná nedosáhneš svých snů. Naproti tomu, když ostatním přeješ to nejlepší, vrátí se ti to v dobrém“.

6.     Lakota

„Vždycky jsem byla velmi štědrá, ráda jsem překvapovala lidi dárečky. Věci musí plynout, abys dostal víc. Když se tě zmocní lakota, zavřou se ti všechny dveře v otázce peněz a obchodů. Abys dostal více, nejprve je třeba dávat“.

7.    Smyslnost

„Někdy jsem hodně sexy, vášnivá a zábavná, když zpívám písničky nebo když jsem se svým partnerem. Ale aplikovat smyslnost do mého života jako tak, to si nemyslím“.

Skleněný svět Thalíe

Datum narození: 26. srpna 1971

Předtím, než jde na pódium: „Připravuji se den předem, jdu do sauny nebo do vany plné olejíčků a prášku zjemňující pokožku. Aplikuji si přípravky na vlasy a tvář. V den akce vstávám brzy, během dne vypiju hodně vody, abych si uvolnila dýchací cesty a dám si nějaké masky“.

Co nemůže chybět v její kabelce: „Vždy s sebou nosím prášky proti bolení hlavy, lesk, protože mám ráda lesklé rty, štětec s tvářenkou, tužku na oči a samozřejmě mobil“.

Její největší úspěch: „Příležitost získat mé krajany, moci říct, že mám místo v srdci mých lidí, mého Mexika. Také, že mi dali příležitost natáčet telenovely a že se z mé vlasti dostaly do jiných zemí, v mnoha jazycích. A také, že se hudba poslouchá ve všech koutech světa.“

Co jí zbývá udělat: „Založit rodinu, v budoucnu ve středním věku. Líbí se mi nápad pomáhat potomku růst, dát mu lásku a vštípit hodnoty. Myslím, že tohle by byla nejdůležitější životní výzva. Dříve jsem přemýšlela o třech, ale dnes nevím, snad jen dva.“

Dnešek: „Pracuji na propagaci desky mých největších hitů a na turné Alto Voltaje (Vysoké napětí). Začala jsem v Mexiku a budu pokračovat po Spojených státech, dám si pauzu a půjdu dál po střední Americe, Evropě a Asii. Také propaguji třetí singl z mé desky a časopis. Také s asociací s Hershey´s máme hodně práce, protože jsem novou tváří španělské reklamy této firmy“.

O svém časopise:Thalía má velmi speciální osobnost: je sexy, zábavný a alternativní. Zahrnuje lékařská témata, o překonání osobním a duchovním, také o drbech slavných, ale bez toho, aby to bylo bledé. Zatím je vydáván ve Spojených státech, ale bude i v Mexiku“.

Další album: „Možná za pár měsíců začne natáčení nové desky; mám nějaké koncepty a začala jsem je plánovat s lidmi, se kterými pracuji“.

Webová stránka: www.thalia.com

 

 

 

Ze španělštiny přeložila: DAJENS