Marimar (1994)

 

Originál: Marimar

(María od moře)

Hrají:

María la del Mar Perez - Thalía

Sergio - Eduardo Capetillo

Renato - Alfonso Iturralde

Mama Cruz (babička) - Ada Carrazco

Papa Chico (dědeček) - Tito Guizar

Hudba:

Písničku Marimar zazpívala Thalía, napsala ji dvojice Viviana Pimstein a Paco Navarete.

 

Děj telenovely:

María la del Mar Perez je celé jméno dívky přezdívané Marimar - dívka z pláže. Žije se svými prarodiči v chatrči u moře, rodiče jí zemřeli. Jednoho dne jde ukrást jídlo do bohatého sídla Santibaňes, ale je pristižena jedním z hlídačů. Ten chce poté Maríi znásilnit. Její křik však uslyší Sergio, syn pána sídla, a jde ji zachránit. Tak se oba dva sblíží. Sergio se chce pomstít své rodině a bere si naschvál Maríi za ženu, aniž by ona věděla, že je oběť. Santibaňesovi Marimar zranili natolik, že utíká z jejich sídla. Poté zjistí, že ten, kdo ji učil pravidla správného chování, je ve skutečnosti její pravý otec. María si mění jméno a Bellu Aldamu a chce se pomstít celé rodině za to, jak se k ní chovali. Nakonec se však smíří se Sergiem a dobře do skončí. 

 

Zajímavosti:

- Thalía se v době natáčení telenovely seznámila se svou láskou - Alfrédem Díazem, ten však náhle zemřel na zánět jater. Thalía z toho byla velmi zničená a řekla: " Všechny slzy, které jsem v seriálu prolila, byly pravé." 

- V roli Adriána se hrál poprvé s Thalií herec Fernando Colunga, ten si po boku Thalíe zahrála hlavní roli v následující z Trilogie o Mariích - María la del Barrio

- Thalíi se telenovela Marimar hodně líbí: "Mohla jsem běhat po pláži špinavá, rozcuchaná a nenalíčená. Byla jsem svobodná a mohla jsem mluvit do scénáře. Většina scén byla spontánních."

- Telenovela se natáčela na ostrově Ixtapa (je to pravé jméno města San Martina de la Costa), další scény se točily ve studiu Televisa v Ciudad de Mexico.

- Tato telenovela je remakem mexické telenovely z roku 1977 - La Venganza (Odplata)