Quinceanera (1987)

Originál: Quinceanera (Patnáctka)

Hrají:

Thalía (Beatriz), Adela Noriega (Marilu), Omar Fierro, Silvia Caos, René Muňoz

Hudba:

Titulní písničku Quinceanera zazpívala Thalía s teenagerskou kapelou Timbiriche, kde v tu dobu účinkovala (společně s mexičankou Paulinou Rubio). 

 

 

Děj telenovely:

Marilu a Beatriz jsou nejlepší kamarádky. Marilu je bohatá a Beatriz chudá a obě jsou v období puberty - je jim 15. Marilu je zamilovaná do Pancha, mladého nemajetného mechanika, její matka je však proti tomuto vztahu. Beatriz se zamilovala do bratra Marilu, kluka bez budoucnosti. Obě dvě musí čelit různým nástrahám dospívání, jakými jsou nechtěné těhotenství a problémy s láskou. Nakonec se vše podaří vyřešit, jak už to u telenovel bývá.

 

Zajímavosti:

- S Thalií si v hlavní roli zahrála známá mexická herečka Adela Noriega, právě teď známá z telenovely Opravdová láska nebo Právo na lásku.

Quinceanera je první mexická telenovela pro teenagery. V telenovele se mluví o kontroverzních věcích - těhotenství v období dospívání. 

- Thalía říká: "Přicházely mi stovky dopisů od stejně postižených dívek a děkovaly mi za pomoc. Ony si ale neuvědomují, že si pomohly samy ne já, já jsem jen hrála svou roli."

- V telenovele si zahrál i samotný autor telenovely René Muňoz