Rosalinda (1999)

 

Originál: Rosalinda

Dílů: 80

Hrají:

Rosalinda/Paloma - Thalía

Fernando José - Fernando Carrillo

Soledad - Angélica María

Valéria Altamirano - Lupita Ferrer

Alex Dorantes - Víctor Noriega

Lucy - Adriana Fonseca

Fedra - Nora Salinas 

....

Hudba:

Hudbu k telenovele nazpívala samozřejmě Thalía. V originálu se jmenuje Ay, amor a najdete ji na známém albu Arrasando (2000).

Text zde

 

 

 

 

 

 

 

Děj telenovely:

Příběh začíná před dvaceti lety, kdy otec malého Fernanda Josého obtěžoval sekretářku Soledad. Té to nebylo příjemné a navíc milovala jeho bratra. Alfrédo se to dozvěděl a svého bratra zabil. Soledad však vzala vraždu na sebe a šla do vězení, otěhotněla a porodila tam svou dcerku, kterou pojmenovala Rosalinda. Věděla, že se o ní nemůže postarat a tak ji dala do péče své sestře Dolores. Ta o ní pečovala jako o vlastní.Dolores zemře. Soledad se mezitím vrací z vězení a pod lží, že je vzdálená tetička, chce být nablízku Rosalindě. Rosalinda pracuje v nedalekém květinářství a pomáhá prodávat dědečku Florentinovi. Tudy jednoho dne prošel Fernando José a jakmile uviděl Roslaindu, zamiloval se do ní. Ani Rosalindě nebyl Fernando José lhostejný. Lásce však nepřála jeho matka - Valéria. Vřes to všechno se má pár moc rád a hodlá se vzít. Rosalindě se narodí dcera Erika, jakmile jí však Valeria dceru ukradne, Rosalinda se pomate a utíká z hořícího ústavu. Jde v noční košili po ulici a potká ji Alex Dorantes. Ten z dívky udělá novou pěveckou hvězdu - nabídne jí přístřeší a lásku a nazve ji Palomou. Ta se setkává s Fernandem José, tomu se zdá Paloma povědomá a začne se s ní stýkat. Paloma přijme pozvání na jeho koncert a začíná si vybavovat všechny souvislosti. Je zmatená, utíká pryč z divadla. Na cestě ji přejíždí auto a Rosalinda se ocitá v nemocnici. Teď už si pamatuje, že je vdaná za Fernanda Josého. Nechce však s ním nic mít, protože ten se v Rosalindině nepřítomnosti zapletl s její sestrou Fedrou. Rozvádějí se. Rosalinda nachází útěchu a pochopení u Agustina Moralese, mocného obchodníka. Ten jí pomůže dostat dceru Eriku. Rosalinda je Agustinovi velmi vděčná a je schopna udělat cokoli, aby se mu odvděčila. Tak se rozhodne, že si Agustina vezme. Fernando José se dovídá, že se jeho milovaná vdává. Agustin to vidí a svoluje ke svatbě zamilovaného páru. FIN

 

Zajímavosti:

- V telenovele bylo použito a speciálně vypěstováno přes 2500 květin, což je nejvíce v historii telenovel

- Rosalinda je čtvrtou verzí původní venezuelské telenovely María Teresa. Dalšími verzemi byly Primavera v roce 1988 a Rosangelica v roce 1991.

- Rosalinda slavila velké úspěchy v mnoha zemích světa - Latinské Americe, Jugoslávii a Řecku.

- Telenovelu napsala známá a úspěšná spisovatelka Delia Fiallo, která má na svědomí třeba Esmeraldu nebo Kassandru.