:marie claire: THALÍA: Bumerang lásky – 1999

Jaká byla Thalía v roce 1999, v době vydání alba Arrasando? Můžete to zhodnotit z jednoho z rozhovorů, které jsem pro vás extra přeložila. Otázky i odpovědi jsou zajímavé, určitě zde najdete nějakou inspiraci.

 

Co si myslíš, že je tvá největší přednost?

Myslím, že oči, vlasy a úsměv.

A co myslíš, že je tvůj fyzický nedostatek, něco, co se ti na tobě nelíbí?

Po pravdě se přijímám taková, jaká jsem. Snažím se být spokojená se svým tělem, i když co se mi na mě nelíbí jsou pihy a pupínky. Musím pečovat o své vlasy, protože jsou dlouhé a používám často fén.

Jsi stydlivá?

Myslím, že ano, i když mi dali nálepku "sexy" nebo že dávám na odiv hodně erotiky. Nikdy jsem nešla nahoře bez a nikdy nedělám erotické scény. Myslím, že jsem hodně stydlivá v tomto smyslu, ale jsem ráda zábavná a jdu do toho limitu, kde to není vulgární, ale svěží a mladistvé.

Když jsi doma, ukazuješ se nahá v zrcadle?

Občas se dívám, ne moc. Snad jen když si dávám krém...

Natočila bys více filmů?

Ano.

Kdyby ti nabídli film tvého oblíbeného režiséra, ale musela jsi být nahá, vzala bys to?

Neudělala bych to. Myslím, že už bylo dost to, co jsem udělala kvůli svému publiku. Kromě toho díky Mexiku, které mě podporovalo od začátku. Už bylo hodně míst, kam jsem zavítala a nepotřebuji se svlékat, abych toho dosáhla. Nemyslím si, že v hollywoodském filmu musí člověk ukázat tělo. Tělo je něco osobního, sdílíš ho jen se svým manželem nebo partnerem.

Ve mnoha latinskoamerických zemích chybí lidem vztah k vlastnímu tělu. Stále je to tabu. Jak to vidíš ty?

V porovnání s Evropou, kde je velmi v módě chodit v létě nahoře bez, kde s tím není problém, žádné tabu a děvčata jsou velmi otevřená, tak ano, jsme v tom pozadu. Ale radši budu taková, než abych se rozdala. Nemám to ráda, má cena je vysoká a nerada bych, aby někdo měl právo užívat nebo vidět něco, co mi patří.

Odevzdáváš se při zpěvu?

To ano, úplně se odevzdávám. Dávám do toho všechno, jsem úplně "svlečená".

Napsala jsi texty svého posledního alba Arrasando?

Napsala jsem devět z jedenácti písní na albu, ale není to poprvé. Na svých prvních albech jsem napsala "Sangre", jsem spoluautorkou "Pacto Entre Los Dos". Kromě toho bych napsala víc písniček, ale při natáčení telenovel se na to nesoustředím. Tuto aktivitu jsem oživila s Arrasandem a vyšlo vše, co jsem měla schované.

Otevřela ses v textech těchto písní?

Úplně jsem se otevřela, tak jak mě Bůh stvořil.

Jaký máš vztah se svým tělem?

Velmi úzký a intimní. Hrozně ráda se hýčkám, dotýkám, cítím. Líbí se mi, když cítím své vlasy na zádech. Ráda se pohybuji a cítím, jak mě hladí. Ráda proplétám prsty na rukou s prsty na nohou. Skoro vždy když s někým mluvím nebo když se dívám na televizi, propletu svou pravou ruku s levým chodidlem - to mě uklidňuje. Miluji kontakt sama se sebou.

Jaká jsi byla jako dítě?

Byla jsem mrzutá a stále jsem, dále velký spáč. Ráda jsem lekala druhé. Také jsem se ráda líčila, chodila v botách na podpatku a používala šminky svých sester. Na druhou stranu jsem hrozně ráda lezla po stromech, střílela z praku. Ve svých aktivitách jsem byla jako kluk, měla jsem spíš kamarády, hrála jsem baseball. Navíc mám z toho, jak jsem padala, zjizvené obě nohy. Cítila jsem se úplně svobodná.

Myslíš, že jsi stále svobodná nebo jsou stránky tvé kariéry, které tě omezují?

Myslím, že jsem zůstala svobodná. Můžu říct, že lidstvo to obrátí: člověk se narodí úplně svobodný, děti nemají tabu. Ale potom nám lidé komplikují existenci. Je velmi důležité vrátit se k naší svobodě, našemu původu, který je čistý, naivní, šťastný - to se snažím dělat den co den. Je velký boj znovu být tou holkou, oprášit své pocity, znovu být nevinná, klidná a veselá. To je můj cíl.

Mít pěkné tělo vyžaduje hodně práce a úsilí. Co obětuješ, aby ses udržela ve formě?

Mám tu výhodu, že jsem od přírody štíhlá. Nebojuji s dietami, abych cvičila nebo vypadala štíhlejší. Jsem už taková. Občas sním více salátu nebo ryb, abych jedla zdravěji, ale spíš kvůli pleti. Ne proto, že bych chtěla být hubená. Mi se podepíše špatná strava hodně na tváři - vyraší mi hodně pupínků.

Jak hodně tě zajímá tvůj fyzický vzhled?

Zajímá mě, když se ukazuji před publikem, jdu do nějaké restaurace, když fotím nebo mám nějakou prezentaci. To se bojím hodně, i když jdu do kina, divadla nebo tancovat - vždy je tam někdo přítomen. Když jdu ven, snažím se uchovat si glamour look a image umělkyně, ale když jsem doma, jsem holka jako každá jiná, velmi jednoduchá.

Jak se staráš o svou duši?

Pro mě je krása vnitřní a vyniká všemi tvými póry. Nemusíš být ta nejdokonalejší žena, ale když jsi spokojená sama se sebou, když najdeš vnitřní klid, stabilitu a začneš se mít ráda, tak to všechno půjdeš vidět navenek. Není to omezené a proto je to tak, že lidé tě chtějí vidět, i když nejsi velká kráska. Ta energie, sebevědomí a radost, které máš uvnitř - to je to, co tě dělá ještě krásnější.

Jak definuješ pojem "být si jistá sama sebou"?

Akceptovat se. Nejprve musíš přijmout své zápory, klady, nevýhody, ctnosti a vlastnosti. To je první, co musíš v sobě posoudit. Když je ta interpretace víc negativní, musíš pracovat na své osobě, musíš se zlepšit, být ochotná ke změně a vývoji. To je ten první krok. Navíc se všechno odvíjí. Je třeba vidět život z pozitivní stránky a plný lásky. Určitě věřím na pravidlo bumerangu. Vysvětlím ti to: jestliže hodíš bumerang plný nenávisti, nelibosti a závisti (hlavně tem, které nenávidíš), vrátí se to k tobě takovým způsobem, že se tě to zasáhne. Jestliže pustíš bumerang plný lásky a s nejlepšími úmysly (právě těm, které nenávidíš), bumerang se ti vrátí plný lásky.

Jsi pobožná?

Ne, ale v každém případě věřím v Boha a jeho zázračnou moc. Myslím, že žije a je se mnou.

Když jsi byla malá, tvá matka byla z těch, které by se pro své děti rozdaly?

Nebývala taková, ale vždycky mě podporovala. Dávala mi najevo, že mám mám svou cenu. Tohle je nejkrásnější dar, který může otec či matka dát svému dítěti.

To ti pomohlo čelit životu?

Jistě, protože tak vyrůstáš bez strachu, bez úzkosti, jestli tě přijmou nebo ne. To nejkrásnější, co mi matka dala, byla sebedůvěra.

Jaké sporty provozuješ?

Závaží a tento druh věcí mě nudí. Potřebuji něco, co je spojené s duší, srdcem, myšlenkami - to vše jsem našla v józe. Je to jediné cvičení, které praktikuji - duševně i fyzicky.

Co bys řekla mladým lidem, které jsou posedlí svým tělem a dokonce se stanou obětí anorexie a bulimie?

Trochu celulitidy není špatné. Navíc celulitida je odrazem toho, že jsi zdravá. Když onemocníš, tělo na to odpoví. Máš tuk, který tě živí a bude tu z jakéhokoli problému. Mladá dívka by měla vypadat zdravě, vitálně a ne že je nemocná, ne být obětí anorexie. Móda kostlivců na mole je jako móda věšáků. Mám dojem, že ty modelky jsou jako věšáky na šaty - nevypadají zdravě. Pro mě je sebevědomí a projekce nejlepší, plnější křivky jsou víc sexy, krásnější, atraktivnější pro lidské tvory.

Kolik měříš?

1,56 metrů.

Jaké jsou tvé míry?

90-54-90.

Jaký sen v tuto chvíli máš?

Mít možnost vychutnat si každičký moment přítomnosti. Nemyslet na budoucnost nebo minulost, mít všechny své smysly v přítomnosti a tak pokračovat v kariéře, která mi dává sílu do života. Dále triumfovat jako člověk a žena.

Jaká je tvá přítomnost?

Velmi krásná, plná lásky a slz štěstí. Je úplně klidná - cítím se velmi spokojená s životem, který vedu. Cítím, že Bůh je se mnou na každém kroku, je to jako požehnání.

Co ti přineslo takové štěstí?

Cítím, že když jsi šťastný, přitahuješ všechno pozitivní a dobré do tvého života. Dobrý cíl do budoucna a dobré vztahy s rodinou a přáteli. Jestliže jsi negativní, ty sám si vytváříš překážky a kameny na cestě. To, co mě dělá v těchto chvílích šťastnou, je to, že jsem našla svůj střed, nejsem ztracená nebo nesouvislá. Našla jsem svou stabilitu a z toho se odvozuje neskutečný vztah s rodinou, přítelkyněmi a láskou. Navíc mám skvělou práci a lásku publika, to je další dárek navíc.

Jsi zamilovaná?

Jsem hrozně zamilovaná. Tommy a já jsme velmi spokojeni a máme hodně plánů na krásné věci.

Chceš ještě něco dodat?

Že marnivost není nic, je to jen přelud. Plnoštíhlá nebo hubená, jestli mě vidí tak nebo tak, je to jen klam.

Spadla jsi někdy v životě do sebeklamu?

Ano, to všichni, proto jsme na světě. Abychom spadli a poučili se z toho. Hodně lidí zůstane omotáno neústupky a chybami, ale to opravdu důležité v životě, je poučit se z chyb a získat více zkušeností, aby do toho člověk zase nespadl.

 

Zdroj: časopis Marie Claire, přeložila pro vás Dajens