Para TodosThalía (EXKLUZIVNĚ přeložené pro vás ze španělštiny)

  

 

Gratuluji Thalío, vypadáš velmi dobře a šťastně. Tvůj úsměv je nakažlivý. Dokážu si představit, že prožíváš velmi krásné životní období…. Posledně když jsme spolu mluvili, plánovala jsi rodinu a teď máš Sabrinu

Thalía: Ano, je to tak, jak říkáš. Nacházím se ve chvíli úplnosti, štěstí, kdy se cítím úplná, šťastná. Myslím, že tohle byla úplně totální životní změna v mém životě. Před Sabrinou Sakae a po Sabrině. Můj život je teď smysluplný a radostný.

 

Řekni mi něco o svém novém albu Lunada. Emilio Estefan říká, že je to tvoje nejlepší deska…

Thalía: Já a on jsme vždycky byly takto svázáni. Ty písničky jsou explozivní a do obliby publiku přichází tak zvláštně – jako Piel Morena, Amor a la Mexicana, Arrasando. Takže to nové spojení na nové desce, zastihli nás v plně soustředěné chvíli životů nás dvou, úplně pohlcené do vytváření nových zvuků a spojujeme neobvyklé styly. Ta deska má něco z reggae, calypsa, popu, něco ze všeho. Je to úplně plážová deska, stoprocentně letní. Opravdu cítíš písek v zubech, vůni opalovacího krému, cítíš, že jsi na pláži. Strašně rádi jsme pracovali, klidně, vyplynulo z toho, že ten projekt byl rychlý. Nebyl z těch, který tě trápí a komplikuje.

 

Představuji si, že jsi měla taky těžkosti.

Thalía: Ano, měla. Ale dnes jdu s perspektivami života více odpočatá a více dynamická. Všechno se hýbe a plyne tak organicky v každém textu a písničce. Je to extra pozitivní deska, o lásce k životu, je jen jeden – prožij jej!

 

Hlavně se Sabrinou, tvou dcerou, muselo být jednoduché psát písničky. Mimo jiné Benditu, kterou jsi ji věnovala…

Thalía: Ano, napsala jsem na desku několik písniček, ale s Banditou jsem chtěla promítnout, jak teď vidím své dítě. Takže teď pro mě to není rychlá písnička, ospalého dítěte. Pro mě je moje dcera radost, oslava a hudba. Takže jsem jí napsala písničku, která ji vykresluje ve všech smyslech.

 

Je to krásná píseň

Thalía: Je to písnička, kterou zbožňuji, napsala jsem jí se vší láskou.

 

Zpíváš ji Sabrině?

Thalía: Ano, samozřejmě. Už je zvyklá poslouchat všechny typy hudby. Ona poslouchá všechno – od Franka Sinatry až po písničky její maminky. Beethovena až po Vincenta Fernandéze. Poslouchá všechno. Má ráda hudbu, hýbe se a vypadá šťastně.

 

Singl Ten Paciencia je skvělý

Thalía: Tahle písnička je z jedné části o tom, jak je důležité mít trpělivost, nedělat něco násilně. Když chceš ty věci víc, víc si je přeješ a více je hledáš, tím více se od tebe oddalují. Mít trpělivost jednoduše dovoluje, aby se plnily cíle a věci padají když se to má stát. Ta písnička má zajímavý rytmus, je zábavná a pro lidi chytlavá.

 

Jak ti změnila život Sabrina?

Thalía: Mění život. Vidíš život z jiné perspektivy, z jiného aspektu. Začínáš rozumět lidským situacím, začínáš opravdu vidět lidi takové, jací jsou. Opravdu ti dá perspektivu být lidským tvorem a hlavně když se proměníš v matku. Více porozumíš, že lidské tělo je tak nestálé.

 

Představuji si, že ti to dává více příležitosti být s Tomym a společně si je užít.

Thalía: Vždycky! My jsme jako dvojčata. Vždycky jsme byli hodně spojeni. Po všech stránkách jsme spolu, cestujeme společně. Jsme o tom strašně přesvědčeni než kdy předtím.

 

Změňme trošku téma. Začala jsi v tomto průmyslu velmi mladá. Jaké jsou tvé první vzpomínky?

Thalía: Hodně jsem se bavila. Začala jsem v útlém věku, v jedné skupině dětí ve věku 8 nebo 9 let. Jezdili jsme na turné a navštěvovali mexické vesničky, dělali jsme dětské koncerty . Pro mě to nebyla práce, ale zábava. Strašně mě to bavilo, prožívala jsem každou etapu svého života bez toho, aniž bych ji přeskočila. Byla jsem víc nezbedná. Využívali jsme každé příležitosti jít na pódium, abychom se smáli a dělali nezbednosti.

 

V 80. letech jsi byla součástí skupiny pro mladé – v 90. letech královna telenovel, ve 20. letech… co myslíš, bude ti dána nějaká přezdívka?

Thalía: Opravdu nevím, ty přezdívky jsou moc zábavné.

 

Jsi královnou všeho. Neznám nikoho s tolika projekty.

Thalía: People en Espanol mě jmenoval královnou posledně. Předtím jsem byla ‚Královnou telenovel‘, poté ‚Královnou Popu‘. Po pravdě se neztotožňuji s tituly, ani nemyslím, že mě zařazuj. Nejsem jednoduše jedno slovo. Nejdůležitější je být nestálý, znovu se objevovat a být připraven dát ze sebe to nejlepší, pozitivní, nejlepší co můžeš lidem dát, abys je pobavil a vytvořil jim úsměv do života. Titul, který mi chtějí přiřknout je vítán!

 

Bylo těžké říct sbohem telenovelám?

Thalía: Nebylo to těžké, protože je to opravdu obtížná práce a velmi vyčerpávající. Opravdu jsi od 8 rána do 11 večera, od pondělí do soboty rok a půl na natáčení telenovely. Je to zotročení a nemáš vůbec vlastní život. Na jednu stranu jsou to  příběhy, které zůstanou v paměti lidí a které se stále vysílají a stále oslovují lidi, kteří se ve své zemi na ty telenovely dívají poprvé nebo se opakují. Televize jsou pak překvapné z ratingů.

 

Vrátila by ses?

Thalía: Teďka fakt nepřemýšlím nad tím znovu udělat novelu, nevidím to jako možné s tím, jaký je můj život a moje životní cesta a můj svět a mé obchody. Nevidím jako možnost opravdu se uvázat nějaké televizní společnosti. Ale taky neříkám nikdy, možná někdy v budoucnu, budu produkovat jednu minisérii nebo něco malého. Něco, co bych mohla udělat.

 

Dalším tvým velkým projektem je Conexion Thalía, tvůj úspěšný rádiový pořad

Thalía: Je to strašně zábavné, senzační, protože je to příležitost být bez make upu, bez podpatků, bez velkých rób. Před mikrofonem sedím já, taková jaká jsem. Bavím se, smějeme se a děláme si srandu. Mluvíme o vážných věcech jako jsou problémy imigrantů, finanční, máme sexuoložku, dále o rodinných problémech, je hodně telefonátů od publika. Strašně se bavíme, tak se tráví víkend. (www.thaliaradio.com)

 

Zabýváš se také tím, co se děje celebritám?

Thalía: Popravdě nerada se věnuji šoubyznysu, doma nemám ani jeden společenský časopis, ani jeden z nich. Přeskakujeme zábavné sekce v novinách, nedívám se na žádné takové programy v televizi, protože pro mě a mého manžela je to jako jed. Rozumíš mi? Nechceme mít nic společného s jedem.

 

Dobrá, náš časopis nemá nic společného s drby. Rozhodli jsme se psát o pozitivních věcech a tématech, které vzdělávají.

Thalía: Mám to strašně ráda! Je to velmi dobře, stejně jako můj pořad je komunita bez drbů.

 

Jsi také autorkou své první knihy Thalía Belleza (Chronicle Books), která je velmi úspěšná. Budeš psát dál?

Thalía: ‚Thalía Belleza!‘ byla první a opravdu pro nás byla ohromující reakce lektorů. Udělala jsem práci, které si vážíme – fotky, texty, informace, barva. Když jsem byla těhotná, začala jsem psát se svou editorkou. Kniha je o tom, jak mít skvělé těhotenství, pozitivní, kdy se cítíš okouzlující. Tohle je nová knížka, kterou právě dokončujeme a která vyjde. Je pro ženy, aby se cítily během těhotenství dobře. Jsou tam krásné fotky, některé i moje, když jsem čekala svou holčičku, dělala jsem jógu. Budou tam fotky a rady jak jíst, je to hodně informující.

 

Existuje něco, čeho bys chtěla ještě dosáhnout?

Thalía: Vždy jsou nějaké věci, nějaké cíle, představy. Mimo to jsou způsoby jak se znovu poznávat, hledat nové věci. Člověk je na světě, aby hledal nové okolnosti, aby se necítil pořád stejně. Je třeba hledat nové horizonty. Já ve svém život je pořád hledám.

 

A když se vrátíme k tvojí nové desce Lunada – proč bychom si ji měli koupit?

Thalía: Tohle je klasický příklad desky, kterou pustíš a hraje od začátku do konce – je s tebou na tvé letní dovolené, když jsi na cestě s přáteli. Je to deska, která má opravdu náboj a život. Každá se těch písniček by mohla být singlem, strašně je mám ráda. Na Lunadě je spousta překvapení a je to tak – je to párty, západ slunce a chci s vámi sdílet tu energii.

 

 

Ze španělštiny přeložila: DAJENS J