< Primera fila - gente

: GENTE: Překonala nervy na svém ‚unplugged‘

 Místem schůzky je Bankunited Center Univerzity v Miami.  Více než 250 lidí přispěchalo na natáčení alba a DVD v dobré kvalitě nazvaného Primera Fila (První řada), které zaznamenává setkání Thalíe se svým publikem.

Zpěvačka čekala pozvané VIP, na kterém figurovali Mario Kreutzberger (Don Francisco), Ana Maria Canseco, Raúl De Molina a Lily Estefan, dlouholetá přítelkyně Thalíe. Byli tam také fanoušci z Brazílie, Mexika a Spojených států, ti, kteří vyhráli losováním, které se uskutečnilo přes oficiální web zpěvačky (www.thalia.com) .

Thalía všechny překvapí když se objeví na pravé straně pódia – oblečená ve volných opraných džínách, které kopírují její siluetu, v bílém projmutém bavlněném tričku a lněné vestě barvy kosti, málo nalíčená s vlasy v gumičce.

Show se uskutečňuje v intimní atmosféře vytvořené dekorací árt deco: tři moderní světla, která padají jako hrozen na osvětlení, a jako základ závěsy jako ze starých kin.

Ta magie nebyla náhoda, byla připravena během 8 měsíců říká Aureo Baqueiro, hudební producent koncertu a odpovědný za zařízení. Produkce je vedena pod Sony Music, které uvolnilo více než 250 tisíc dolarů na toto představení.

VELKÁ SHOW:  12 PÍSNIČEK ZAZPÍVALA , 3 MUSELY BÝT OPAKOVÁNY, 10 HUDEBNÍKŮ JI DOPROVÁZELO, 2 HODINY KONCERTU

Thalía se objevuje nervózní, dojatá setkáním se svým publikem; v jedné chvíli se ocitá se slzami na krajíčku. „Jsem velmi nervózní, jako nikdy ve svém životě. Hodně jsem vás postrádala.“

V další chvíli natáčení přiznává, že prosila svou matku aby se neúčastnila, ale ona to nemohla dopustit. „A tady ji máte. Díky za tohle pěkné překvapení. Mám tě ráda, mami.“

Další osoba, která byla nervózní, byl Tommy Mottola, manžel Thalíe a ex prezident Sony Music, nové nahrávací společnosti umělkyně. Oblečen do černých džínů a polo trička téže barvy, dojatý, ji zatleskal vestoje. Thalía mu poslala pohledy jako odpovědi na podporu, kterou ji dal.

Akustický duch dala když zpívala ‚Entre El Mar y una Estrella‘, Pienso En Ti‘ a cover verze Roberta Carlose a Juana Luise Guerry, také při ‚Cómo‘, písničce napsané Leonelem Garcíou, ex členem skupiny Sin Bandera.

Ale okamžitě se zlomilo kouzlo, když se zdůraznilo osvětlení a za zvuku taneční směsi sestavené z ‚Piel Morena‘, ‚Amor a la Mexicana‘ a ‚No me Ensenaste‘, hity, kterými pozvala tančit své fanoušky.

„Tohle je pocta pro všechny mé následovníky. A vám, srdíčka, díky. A neseďte, zůstaňte.“ „Krásná!“ křičel jeden z jejích obdivovatelů.

Ve středu začala vlněty boky za rytmu ‚Sí, yo ya lo sabía‘, což napsala společně s Baqueirem. „Dobrá, teď vám chci představit jednu osobu, která mě dostala svým charismatem, talentem a tváří. Je z Puerto Rica a jmenuje se Pedro Capó“, říká. Oba zpívají ‚Estoy Enamorado‘ Donata a Estéfana.

Pár minut odpočinku žádají také publikum, aby si protáhlo nohy, ale nehnulo se z místa, kvůli pokračování toho, co se natočilo. Když se Thalía vrací, pokouší se zpívat, ale vyruší sebe samu. „Nejprve mě nechte vyndat žvýkačku“, říká očekávajícím.

„Dej ji mi,“ říká jeden kluk, který je v první řadě. „Ne, ještě mi vytáhneš DNA a naklonuješ mě“, vtipkuje.

Druhý pozvaný večera už nemá takovou prezentaci a s jedním speciálním věnováním spojí svůj hlas s Joanem Sebastianem v ‚Secreto de Amor‘.

„Tuto písničku jsem napsala, když jsem na tebe myslela, omlouvám se Tommy (Mottola)“ omlouvá se svému manželovi, který v poslední části měl místo v publiku a po skončení se vzdálil. „To nevadí. Nerozumí“ řekla zpěvačka, což provokovalo úsměv.

Do cílové rovinky si vybrala ‚Mujeres‘, písničku Ricarda Arjony, ve které ji lidé následovali v refrénu, ale s malým nadšením. Takže se musela znovu natočit, přiměli publikum, aby křičeli a stáli.

Thalía opustila místnost ve spěchu a jen nechala mezi svými následovníky doufání, že si ji znovu poslechnou, i když to bude album hitů a duetů, že ji uvidí velmi brzy na živo nebo na DVD, což oživí večer, který spolu prožili.

 

 

Přeložila Dajens