ROZHOVOR  Thalía v časopise VIVA – Srpen 2008

                                                         

Přináším vám rozhovor z argentinského  časopisu VIVA na přání J

 

Jak ses cítila, když jsi představovala nové album? Byla jsi úzkostlivá, nervózní?

Ne, ráda se dělím o něco, co je součástí mého života, protože tahle deska obsahuje spoustu osobních příběhů, lásek, romancí, snů, hodně hudby, která mě inspiruje. Proto když mluvím o Lunadě, je to zábavné. Cítím se dobře.

 

Natáčela se když jsi byla těhotná. Je to jako by tě dcera inspirovala už od bříška…

Začali jsme vybírat písničky když jsem byla 8 měsíců těhotná.  Začala jsem mít náladu na pláž, bikiny, opalování. Na vše, co jsem nemohla dělat. Těhotná nemůžeš pít alkohol a říká se, že když se opaluješ, dítě se může přehřívat a je to nebezpečné.  Tak jsem se rozhodla hledat své oblíbené písničky, hledala jsem největší hity, které byly částí mého léta a zahrnula jsem je do své produkce společně s novými písněmi jako Ten Paciencia a dalšími, které jsem napsala – jako je Bendita, kterou jsem napsala své dceři. Tak jsem se spojila s Emiliem Estefanem. Bylo to strašně jednoduché, tak to proudilo. Byla to nejlehčeji udělaná deska. Bez starostí.

 

Estefan už pro tebe produkoval. Bylo jednoduché znovu s ním pracovat?

Ano, on a já jsme tak spřízněni, že se to lidem líbí. Je to velmi zvláštní, magické, živé. Odtud vyšly hity jako Piel Morena, Amor a la Mexicana. Teď jsme se znovu sešli a ta deska má to nej z nás oba: hudební rytmy, se kterými jsem ještě nikdy neexperimentovala jako reggae, calypso (karibský africký), více ostrovní, teplejší. Thalía (mluví o sobě ve třetí osobě) má svou nálepku popové zpěvačky, ale tyhle zvuky jsou velmi živé, přirozené.

 

Myslíš, že se lidem bude líbit tato změna? Nebojíš se prolomit ty kodexy?

Ne, strašně se mi to líbí. Měla jsem možnost dělat všechny typy hudby. Má první deska byla hodně rocková, až do roku 1989. Poté jsem experimentovala s bolerem, rapem, salsou, bachatou, regionální mexickou hudbou, s mariachi, s tanečními remixy. Zpívala jsem všechno, ale chyběla mi něco prázdninového.

 

Nebojíš se toho být v pohybu, v módě? Vše je strašně rychlé a je velká konkurence…

Někdo musí jít vpřed ve vývoji a brát život tak, jaký je. Lidé mají internet, mp3, iPody, satelity, 900 televizních programů. Je hodně výběru a je důležitý hit. Předtím se kupovaly pásky, teď se stahuje písnička do mobilů a dávají jako zvonění. Je to úplně jiný svět. Všimni si, že za jedno CD, které se prodá, se prodá 20 pirátských kopií.

 

Toto tě nemoralizuje. Tedy – dává ti to chuť dál už nenahrávat?

Ne,  umělec to dělá pro svou lásku k muzice, pro lásku k umění, pro lásku ke svému publiku. A vždycky jsem se snažila mít nejlepší tvář s chutí účinkovat na jevišti.

 

Dělala jsi v průběhu své kariéry všechno. Se svou povahou to umíš…

Dobře, vždycky jsem byla hodně upřímná ke svým chutím a emocím. Respektuji, co zrovna v té chvíli cítím a dělám, co chci. Jeden cen se můžu cítit romantická a sladká a další den agresivní a smyslná. A to respektuji. Hodně respektuji své emoce. Nejdůležitější je, že člověk se musí odvážit to udělat. Lidé zůstávají velmi často pohodlní, protože je to komfortní. Ale já ráda rostu, ráda experimentují, bortím své vlastní schémata a vlastní limity. Jsem znamení Panny a my Panny jsem trošku od všeho (smích)

 

Máš na sebe samotnou vlídný pohled na to, co děláš nebo se kritizuješ?

(Zdá se, že otázka ji překvapila a je ticho) No, dobře, jestli jsem, najednou…

 

Pořád bázlivá?

(Smích) Ne, někdy jsem na sebe moc vážná. Velmi přísná. Ale naučila jsem se to kontrolovat a dovolit si objevovat a opustit vlastní prostory. Snažím se být uvolněnější a klidnější sama se sebou.

 

Jak toho dociluješ? Pomáhá ti tvůj manžel Tommy Mottola, chodíš k psychologovi nebo to usměrňuješ díky vztahu s tvou dcerou?

Dobře, myslím, že hlavně musíš mít zdravý život. Musíš mít dietu, která ti pomáhá, která ti nepřináší konflikty. Existují věci, které když sníš, ti způsobují toxické látky v těle. Pokud však jíš zdravě, cvičíš, dýcháš…

 

Tohle všechno cvičíš?

Když cvičíš svou mysl, ducha, meditaci, své spojení s Bohem nebo v co věříš, je to disciplína, životní styl. To, co mě osvobodilo od této šílené kariéry bez rovnováhy – jako je být herečkou, zpěvačkou a obchodnicí, což je všechno, co dělám – je mít rovnováhu,  být v kontaktu s přírodou a s jednoduchými věcmi.

 

Máš chůvu pro svou dceru nebo jsi z těch, kteří tím nikoho nepověřují?

Dobře, jsem závislé na každé věci co se týče mé dcery. Jako správná Panna jsem posedlá, takže mám posedlost pořád být u ní, jestli jedla, co jedla, jestli se koupala. Vždycky jsem nad ní, zabavuji ji, ukazuji jí něco nebo ji koupu.

 

Lidé si myslí, že hvězdy na toto mají holky na hlídání…

V mém případě ne, ale samozřejmě mám pomoc. Moje maminka je vždycky se mnou a dává mi pomocnou ruku, protože najednou nemáš čas se jít osprchovat.

 

Tvoje maminka s tebou žije?

To je otázka!

 

Je špatná?

(Smích) Ne, jen je jakoby šílená.

 

Poslední tvoje telenovela byla Rosalinda v roce 1999. Kdy se vrátíš ke hraní? Chceš to dělat?

Dobrá, mé telenovely se stále vysílají a lidé se na ně dívají. A je štěstí, že mají vysokou sledovanost. Takže na jednu stranu jsem na televizních obrazovkách i když nic nedělám.  V případě, když mě nějaký scénář osloví nebo se mi bude líbit ta postava, vrátím se. Ale to se ještě nestalo.

 

Věnuješ se také psaní. Vydáš druhou knihu. O čem bude?

Ano, kromě Lunady, skvělé letní desky, vydávám svou druhou knihu. První byla Thalía Belleza!, což jsou lekce o líčení a jak být krásná. Teď přichází Thalía Embarazo, ten název je odpovídající. Vyjde na příští svátek matek a je o tom, jak vypadat a cítit se dobře během těhotenství. Jako obchodnice  mám spoustu dalších projektů: vzdělávací věci pro děti. Zároveň pokračuji se svým programem v rádiu, který dělám z New Yorku a který se vysílá v nejdůležitějších městech Spojených států. Je to strašně zábavné. Objevuje se na internetu: www.thaliaradio.com . Nacházím se ve velmi plodné životní fázi.

 

 

Ze španělštiny přeložila DAJENS