ROZHOVOR PRO ČASOPIS GENTE – exkluzivně pro vás!

 Být matkou mě uvolnilo ve všech smyslech,“ říká Thalía (36). Mexičanka se dokázala přeměnit v jednu latinskoamerických div, která čítá úspěchy více než 20 milionů prodaných desek. Přítomnost si užívá dvojnásob. V soukromí – svou první dcerku Sabrinu (Saky) po sužujících devíti měsících. A profesně – prožívá nový ‚porod‘ díky vydání posledního alba Lunada.

 

Pojďme začít s tvou novou deskou. Natočila jsi ji, když jsi byla těhotná, že?

Thalía: Ano, s rostoucím bříškem a nejhorlivěji na světě. To jediné, co jsem si přála, bylo být na pláži a dát si pivko s přáteli, odpočívat. Tam jsem se rozhodla, že společně s novými písněmi bych chtěla udělat cover verze a začala jsem hledat písničky, které se mi líbily v 80. a 90. letech. Jsou tam písně jako Ten Paciencia, která mě fascinuje; Sangre Caliente , která mi připomíná nezapomenutelné léto v Punta Del Este, Insensible  Juana Gabriela, která mě unáší do léta v Ixtapě. A kromě toho tam je Bendita, písnička, kterou jsem speciálně napsala mé holčičce. A tohle je jenom zlomek toho, co k ní cítím. Je to čistá vznešenost.

 

Jak bys ještě více popsala tu vznešenost?

Thalía: Ona není jen ten jemný tvoreček, která jen blábolí. Má dcerka je život, radost, hudba, tvor, o který mám to štěstí se starat. Boží andílek.

 Teď jsi porodila a vypadáš skvěle. V čem je to tajemství?

Thalía: Po tom, co jsem porodila svou dceru,  odpočívala jsem. Řekla jsem si: „Nechej to na Bohu“A tak jsem spokojená se svou postavou. Nezvedala jsem činky ani necvičila jógu. Jednoduše jsem byla aktivní a hodně jsem chodila. Ano, držím jednu očisťující dietu – žádný cukr, rýže ani mouka. Šedesát procent mé stravy tvoří zelenina, zbytek proteiny nebo ovoce. A někdy  těstoviny nebo sedmizrnný chléb.

A jak se vede dcerce? Pláče v noci hodně?

Thalía: Nejméně uznalá práce na světě je být matkou. Sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Ale i když jsou probdělé noci, vidíš ji růst den co den a to je náplast na to všechno. Cítím se úplná, zářící, zamilovaná!

 

Taková je Thalía jako máma. A jaká je matka od Thalíe?

Thalía: Moje máma je voják. Zavedla v mém životě velmi jasné priority a poskytla mi důvěru a bezpečí, což je to nejdůležitější, co můžeš někomu dát. Jestliže je někdo nespolehlivý, svět jej může ušlapat.  Tohle zasít v mé dceři je jednou z mých priorit.

 

Změnil se vztah k tvé matce od tvého mateřství?

Thalía: Jistě! Říká se, „Když máš dítě, pochopíš cenu své matky“. A je to pravda. Oceňuješ ty hodiny, kdy nespala, aby se o tebe starala. Kdy nechala jiné věci ladem, osobní nebo profesní sny. A přehodnotíš všechno, co pro tebe udělala.

 

Změnila se také tvá profesní perspektiva?

Thalí: Nějaký čas se má životní perspektiva zdokonalovala. Roky jsem žila tím, že jsem dělala šťastné druhé,  ale uvědomila jsem si, že abych byla v klidu, musím udělat šťastnou sebe. A tak jsem přestala tak vyčerpaně pracovat, jak jsem to dělala od svých 9 let. Přišla jsem na to, že je třeba rovnováhy, protože já jsem žila extrémně: všechno nebo nic.

 

Jsou někteří, co do toho víru nemůžou spadnout.. Jak jsi to dokázala?

Thalía: Vždycky existuje vnitřní hlas, který se nikdy nemýlí. Když cítíš niterní chvění, které s tebou zatřese, je to znamení že to je to tvoje.

 

Co tě dokáže dneska rozechvět?

Thalía: Raději než nic, moje dcera (smích) Smát se, být s lidmi, kteří mě mají rádi takovou, jaká jsem. V dobrých i špatných časech, ve štěstí i nemoci. Tohle jsou lidi, kteří mě dokáží rozechvět.

 

Kdo jsou ti lidé?

Thalía: Můj manžel, maminka, sestry, blízcí přátelé. Mám skupinku lidí, kteří se spojují ve stejné vibraci, nazvěme to takto. Jsou lidé, se kterými si rozumíš a lidé, se kterými ne.

 

Když mluvíme o spojení, tvůj rádiový program se tak jmenuje – Conexión Thalía

Thalía: (Směje se) Zboňuji jej! Je něco kouzelného v tvoření rádia. Nepoužíváš make-up, ani extra oblečení: jsi stejná. Mám příležitost přijít k lidem zábavnou formou. Ale vměšuji se do téma, která zajímají rodinu: ekonomika, politika, imigrace, sexualita… Je to spojení s latinskou společností ve Spojených státech prostřednictvím www.thaliaradio.com  

 

Vraťme se zpátky k dceři, jaké první slovo řekla?

Thalía: Kuriózně prvním slovem bylo: Aba, je to způsob jak se zmínit o Bohu a znamená otec. Je to jedno z mnoha jmen, které dávají Bohu v bibli. První slovo, které řekla, bylo Bůh. To je úplně maximální!

 

A tatínek Tommy je spokojený, že?

Thalía: Ano, je poblázněný.

 

Představovala jsi si ho v roli otce?

Thalía: Nikdy. Je velmi oddaný jako manžel, ale nepředstavovala jsem si, že bude tak vášnivý otec, tak hravý, tak jemný.

 

Byl při porodu?

Thalía: Ano, byl u toho. Bylo to 33 hodin přirozeného porodu, největší chvilka v mém životě. Hodně jsem to dokumentovala a také jsem se rozhodla napsat knihu rad pro těhotné. Vyjde příští rok.

 

Přemýšlíš o tom, že bys měla více dětí?

Thalía: Ano, určitě. Alke nejprve se chci zregenerovat a být silná, abych mohla podruhé. Pocházím z rodiny pěti dětí a Tommy také. Vždycky jsme chtěli velký dům, ale když se narodila moje dcera, řekl: „Už je tady.“ To, jak ji mám, změnilo mou perspektivu mít jich hodně. Ale ano, chci, aby měla bratříčka nebo sestřičku…. Možná ještě dvě…

 

Jak rozděluješ život mezi tvým domem na Manhattanu a horským sídlem?

Thalía: Tady jsou ty dva extrémy. Jak můžeš být ve městě jako je New York a potom jet na výběžek hor, kde po nocích slyšíš výt kojoty? Jsou to dva světy, ale vtip je vyrovnat je. V mém případě – žít dlouho ve městě mi ubírá energii, a žít tak opuštěná v horách mě uklidňuje. Potřebuji tento ping pong, toto mám v celém svém životě.

 

 

Ze španělštiny přeložila: DAJENS J