:UNIVISION: THALÍA: „Nikdy jsem se necítila tak sexy“

Těhotenství je sexy

Kdy se ti vnukla myšlenka pracovat na ‚Radiante‘?

 Ten nápad se objevil když jsem čekala svou dceru. Dostala jsem spoustu dárků od svých přítelkyň, mezi jinými věcmi mi daly i knihy týkající se porodu, jak o sebe pečovat atd.. Ale všechny mě svým způsobem děsily, byly velmi technické a úzkostné. Téměř vše co jsi dělal ti mohlo přinést ztrátu dítěte. Chybělo mi u všech čtení o duchovní stránce, pozitivní, zábavné, upřímné a realistické. Do ‚Radiante‘ jsem zařadila také něco o stravování, cvičení, módě. Je to úplně kompletní kniha.

Jsi známá skvělou postavou. Jak jsi vzala změny na tvém těle během těhotenství?

Ach, to bylo to nejlepší. Hodně se mi to líbilo, byla to chvíle, kdy jsem se cítila nejvíce sexy za celý svůj život. Mimo to jsem měla i skvělého společníka. Pro něj je tělo těhotné ženy to nejsmyslnější, co existuje.  Mnoho žen trpí když jsou těhotné,  protože muž jim naznačuje, že jsou tlusté, škaredé a podobně. V mém případě ne. Měnila jsem se a vyvíjela se a byla pro svého partnera více sexy. Tohle ti taky pomůže. Mohlo mi to, abych o tom mohla mluvit ve své knize. Je tam kapitola pro tatínky, partnery těhotné ženy, kde se říká, že je hodně důležité je podporovat pěknými slovy, objetími, přítomností.

V jedné části knihy říkáš, že během těhotenství jsi plakala, cítila ses zranitelná, byla jsi hysterická, křičela jsi na svého manžela, házela jsi věcmi…. Jak reagoval Tommy?

Vzal to normálně, protože ví všechno o hormonálním posunu, že se ženské tělo mění. Takže si to představ, s tím vědomím.. Ne, ne ne, na něj letí věci a on s úsměvem (smích)

S čím jsi házela?

Všechno, co mi přišlo do cesty, co jsem našla. Jestli by to byla nějaká televize, letěla by vzduchem. Ale na druhou stranu, jsi strašně citlivá, hodně zranitelná. Těhotná žena potřebuje hodně lásky a tak by tomu měly rozumět.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sabrina, koketa jako maminka

Jaký je Tommy jako tatínek?

Skvělý, skvělý. Úchvatný. Je to muž věnující se, milující, odevzdaný. Myslím, že má dcera nás překvapila v naší nejlepší chvíli. Dobrá, on už má děti, dopustil se mnoha chyb. A mě to potkalo v přesnou chvíli, ve chvilce uvědomění se, kdy jsem se cítila zastavená více než kdy předtím. A proto jsme tak šťastni a z ní tak vedle.

Jaký je poslední poznatek o Sabrině?

Je nezastavitelná, každou hodinu něco dělá. Zrovna všechno opakuje, musíš si dávat pozor na každou věc co řekneš, protože to zopakuje. A je zábavná, má velmi zábavnou osobnost, velmi koketní. Už teď ví, jak hýbat očima, pupíkem, koketovat, aby si tě získala. Je skvělá.

Má být po kom..

Jo jo jo..

Mnoho těhotných žen je bez partnera. Co bys jim řekla?

Myslím, že uvnitř tohoto nového hurikánu být matkou nejdůležitější štěstí, které máme jako ženy, je moci zplodit život. A moci , se znalostí, kterou máme v tuto chvíli, dát to nejlepší stvoření, které přichází na svět. Aniž bychom sami sebe soudily, kritizovaly, jednoduše zkusit být svobodné a dát tomuto stvoření to nejlepší.

Soudila a kritizovala ses moc, Thalío?

Dobře, jako pro prvorodičku, všechno byl pro mě nové: „Udělala jsem to dobře?, jaké to je? Jak jej budu poprvé koupat?“ Vždycky se díváš, jestli to děláš dobře nebo špatně. Takže když se zklidníš, říkáš: „Udělám to nejlepší, co můžu. S informacemi a vědomím, se kterým dneska počítám.“ Takže všechno vyjde, plyne a zklidní se.

Řekla jsi, že tvá kniha se dotýká tabuizovaných témat. Jakých?

Ano, dobrá. Je to kniha, kde -  jako nikde jinde - , mluvím nejen o 3 trimestrech čekání miminka, ale také o 4. trimestru, když už je dítě na světě a přichází domů. Ale mluvím o tom, že dítě se stále cítí jako plod, ale už je mimo svou maminku, takže nerozumí tomu, že je od ní separované, v jiném světě, kde všechno je jiné a nepřátelské.

Také mluvíš o ‚tajném společenství ‘ mezi ženami

Ano, tajné společenství, jak tomu říkám. Je to jako tajemná společnost, o které ti nikdo nikdy opravdu – bez slova – o bolestech, zotavení, co se děje po porodu. Ani tvá mamka, ani tvé sestry, nejlepší kamarádky, tvůj doktor, zdravotní sestra ti neřeknou upřímně, co se děje u porodu a poté, u zotavení. A já o tom mluvím jasně a přímo.

Mnoho žen říká, že ‚sladké čekání‘ nemá se sladkým nic společného. Pro tebe byly jaké chvíle nejsilnější?

Dobře, první trimestr byl strašně silný, protože jsem cítila nevolnost od té chvíle, co jsem vstala až po tu, co jsem šla spát. Nebylo ani půl hodiny dne, aniž bych se tak necítila. A to bylo hodně obtížné. Ale našla jsem různé rady, které mi dali blízcí a které mi hodně pomohly. To všechno mám v knize.

Navzdory obtížím jste zůstala během těhotenství krásná. Nějaké tajemství?

Tato kniha obejímá trochu mou životní filozofii: vždy se snažit hledat tu dobrou stránku (ve věcech),  světlou stránku, smát se svým chybám, nebýt k sobě drastická, nesoudit se tolik.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přichází druhé…

Víme také, že žiješ velmi zdravým životním stylem..

Ano, žiji život úplně zaměřený na zdraví, pečovat o sebe, cvičit a ‚vitamizovat se‘ Nepiji alkohol, nekouřím, nechodím na večírky. Dodržuji velmi čistý život. Myslím, že tohle se odráží, jsem v tom velmi disciplinovaná a v této knize říkám, že je velmi nezbytné v těhotenství cvičit, hlídat, co jíš, aby tě nestálo mnoho úsilí vrátit se k tvé postavě.

V knize je jedna fráze, která se mi hodně zalíbila: „ Na začátku jsem se cítila jako turistka stojící poprvé na Times Square.“

Je to proto, že když jdeš na Times Square, vidíš všechny značky a všechny možnosti restaurací, cukráren, obchodů a říkáš: „To je fantastické, ale kde začnu? Je tolik možností, tolik konceptů, nápadů. Který je můj? Se kterým se ztotožním?

Co je to nejlepší, co jsi objevila v Sabrině?

Všechno, život, dát si příležitost začít od nuly, všechno, celá moje cesta, veškeré mé kráčení touto planetou. Je to jako ji znovu objevovat, jako vidět ji poprvé jejíma očima, všechno osahat – rostliny, květiny – jejíma rukama poprvé. Nebo jako znovu mít kůži, a znovu ji objevit. To je to, co mi dala.

A teď otázka, která se nabízí. Přijde druhé?

Jistě že přijde. Ale v tuto chvíli ne…

Ach, ale přijde.

Ano!

Blíží se Den otců. Co dáš Tommymu? Můžeme ti slíbit, že mu to nepovíme.

Samozřejmě ti to neřeknu, protože by se to hned objevilo na fóru! Ale bude to něco z části od jeho dcery, něco, co ručně jednou udělala, nějaký obrázek, něco, co má essenci.

Navštivuješ hodně naše fórum?

Dobrá, vím, že oni tam vždycky jsou, podporují mě, obhajují mě a hlasují. Opravdu jim díky těmto věcem musím poděkovat, všem lidem, kteří tam o mě pečují a mají mě rádi. Mám je ráda stejně tak. Jeden obrovský polibek na všechna fóra!

 Vydala jsi ‚Radiante‘ v angličtině. Kdy vyjde španělská verze?

Na verzi ve španělštině se právě pracuje. Překládá se a opravuje a doufáme, že na konci roku vyjde ve španělštině ve střední a Jižní Americe.

 

Ze španělštiny přeložila DAJENS