SPECIÁL  THALÍA Versus PAULINA

  

 Paulina Vs. Thalía

jméno

Paulina Rubio Dosamantes.

Ariadna Thalía Sodi Miranda.

Místo narození

Mexico City, México.

Mexico City, México.

narození

17. června, 1971.

26. srpna, 1971.

přezdívky

La Chica Dorada, Pau Pau.

Thaly.

Hudební styl

Latin dance-pop a pop-rock.

Latin dance-pop a pop-rock.

První úspěchy

Členka skupiny Timbiriche.

Záskok na členku Timbiriche, Sashu Sokol

Telenovely

Pobre Niña Rica, Baila Conmigo, Pasión y Poder.

Marimar, María la del Barrio, María Mercedes, Rosalinda.

Manžel

P.R. pracovník  Nicolás Vallejo-Nájera.

Hudební magnát Tommy Mottola.

Producenti

Emilio Estefan, Jr., Estéfano, Gustavo Santaolalla, Toy Hernández, Aureo Baqueiro, Cachorro López.

Emilio Estefan, Jr., Estéfano, Alfredo Díaz Ordaz.

Spolupráce

Juanes, Miguel Bosé, Julieta Venegas, Coti Sorokin, Slash (Guns N' Roses).

A.B. Quintanilla, Kumbia Kings, Aventura, Fat Joe.

Hit

Y Yo Sigo Aqui.

Piel Morena.

Titulky v novinách

Zatčena kvůli pozitivnímu testu na drogy. Naštvala mexickou vládu, protože pózovala nahá, jen s vlajkou.

Sestry Ernestina Sodi a Laura Zapata byly uneseny v Mexiku

Poslední CD

Ananda.

Lunada

Zajímavost

Objevila se v reklamě na Dr. PepperaCelií Cruz

Objevila se v Dr. Pepper reklamě na počest Tita Puenteho

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Rivalita mezi Paulinou Rubio a Thalií začala když  obě dvě působily ve skupině Timbiriche. Podle jednoho nejmenovaného zdroje vše začalo v roce 1986, kdy ze skupiny v tomto roce odešla členky skupiny Sasha Sokol a Thalía ji zastoupila.

Thalía byla jednou z protagonistek telenovely Quinceanera, společně s Adelou Noriegou, díky tomu, že její sestra Laura Zapata měla skvělý vztah s viceprezidentem produkce, Víctorem Hugem O´farrillem. Tak Thalía, bez talentu a toho, že by někým byla,  vstoupila do televize – díky své sestře Lauře.“ Když Beni Ibarra a Mariana Garza odešli, začalo se hledání nových členů.  „Oslovili více než 200 lidí“, pokračuje zdroj, „ale když se o tom dozvěděla Thalía, udělala Laura skoro nemožné, aby se tam dostala. Když se jim Thalía zalíbila, skupina se rozdělila a potom odešla Sasha. Paulina cítila nenávist vůči Thalíi, nejspíš i proto, že Sasha byla její nejlepší přítelkyně.“

 

ODVETA PAULINY

Od té doby údajně Paulina využívala Thalíi společně s chlapci ze skupiny jako cíl svých kanadských žertíků – polívali ji Coca Colou, roztrhali peřový polštář a hodili do bazénu.  U Pauliny tyto nevinné hrátky málem skončily vyhazovem ze skupiny, ale nakonec se na její stranu přidala většina ostatních členů a po výhrůžce že by poté odešli všichni, Paulina nakonec zůstala. Toto prý byl začátek války mezi nimi. Thalía si to nenechala líbit a prý Paulině odpojovala mikrofony, dala Paulině při česání do vlasů opalovací krém a ta nakonec nestihla začátek koncertu.

Vždycky byly soutěživé a obě dvě chtěly vynikat tím, že budou nejlépe oblečené, budou zpívat více písniček v kapele a samozřejmě budou oblíbenější u publika. Říká se, že u jedné příležitosti, u zpívání songu 'Con todos menos conmigo' se rvaly o mikrofon před zraky všech asistentů na koncertě a nadávaly si. Později začala Thalía chodit s Erickem Rubínem, který byl také ve skupině a o něco později s ním začala románek Paulina. Kolovaly drby, že ukradla snoubence nynější paní Mottolové.

 

 

V roce 2002, když se říkaly nominace na Latin Grammy, Paulina a Thalía se objaly na vědomí, že obě dvě byly nominovány na ocenění 'Mejor Album Pop Femenino'/Nejlepší deska pop v kategorii žen. V tento den spolu přátelsky mluvily a pózovaly spolu před fotografy, ve formě vtipu se škrtily. Ale v roce 2004 se stalo jedno strašné střetnutí mezi těmito dvěma divami, když La Chica Dorada (Paulina) asistovala na soukromé prezentaci nové desky Thalíe, kterou rušila účast své rivalky a řekla tisku: "Nejsme přítelkyně ani nepřátelé, jednoduše kolegyně v práci a překvapuje mě, že ji vidím, protože od odchodu z Timbiriche jsme neměli kontakt". Paulina na toto reagovala:"Ona a já jsme přítelkyně, nechtěla jsem, aby ji rušila moje účast, ale jestli je uražená, je to protože já jsem na prvním a ona na druhém místě úspěchů v časopise Billboard".

 

MITZY OBHAJOVAL THALÍI

Konec roku 2004 se prožil kontroverzně, když Paulina zářila na Grammy v šatech od Cavalliho, které Thalía použila během svého koncertního turné. Potom paní Mottolová řekla: "Roberto Cavalli navrhl tyto šaty speciálně pro mě." Skandál plnil přední stránky počátkem roku 2005, když Paulina odpověděla: "Hudba Thalíe se líbí nevkusným lidem, to znamená, že mí fanoušci jsou cool lidé". Tato slova způsobila, že návrhář Mitzy řekl kontroverzní prohlášení Tv y Novelas:"Nevkusná je Paulina Rubio. Kromě toho, Thalía je svatá osoba, která neužívá drogy ani alkohol". 

 

POSLEDNÍ SKANDÁL

Poslední kapkou snad bylo, že módní návrhář Mitzy navrhl tuniku s obrázky Thalíe a Pauliny. Thalía je zde v roli bohyně a Paulina jako služebná přináší květiny na kolenou. Mitzy je bezesporu marketingový génius. O nevraživosti mezi dvěma latino zpěvačkami se mluví pořád. Avšak není od něj správné takto je proti sobě štvát. Stačila jedna malba na oblečení a hned vypukl obrovský souboj mezi fanoušky jedné a druhé hvězdy. Titulky hlásaly: Kdo je lepší? Paulina nebo Thalía?

Zde je názor jednoho z nich:

„Myslím, že žádná z nich není bohyně, obě dvě jsou normální ženy, každá se svým talentem a osobností. Je to chybějící respekt k Bohu, nikdo není lepší než někdo.“

harper 2007

 

NA ZÁVĚR

Abych pravdu řekla, média určitě z této ‚nevraživosti‘ hodně těží. Kdysi se Thalía vyjádřila, že si prostě s Paulinou nepadly do oka a to se stává. Jak Paulina podotkla, vzájemně se respektují, ale nijak se spolu nebaví.

 

Co si myslíte o údajné rivalitě mezi Thalií a Paulinou?? Pište do Libro de las visita (knihy návštěv)

 

 

Připravila a přeložila Dajens